Rodzina Wincentyńska na audiencji u Królowej

Jak co roku przed liturgicznym wspomnieniem św. Wincentego a Paulo na Jasną Górę przybyła Pielgrzymka Rodziny Wincentyńskiej. Modlitewne spotkanie odbyło się w dniach 24-25 września. Zgodnie z ustalonym programem po przywitaniu pielgrzymów i odmówieniu koronki do Bożego Miłosierdzia konferencję wygłosił pan Lech Dokowicz (reżyser, scenarzysta i producent filmowy). W konferencji poruszył zagadnienia walki duchowej w życiu człowieka oraz zagrożeń, jakie niesie współczesna cywilizacja. Po konferencji odbyła się projekcja filmu pt.: „Ufam Tobie”, który powstał specjalnie z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Światowych Dni Młodzieży.


O godzinie 18.30 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Eucharystię koncelebrowali misjonarze: ks. Edward Batko, ks. Józef Kapias, ks. Tadeusz Lubiatowski i ks. Jerzy Górny. O 21.00 modliliśmy się na Apelu Jasnogórskim, transmitowanym przez Radio Maryja i telewizję Trwam. W niedzielę o godzinie 7.00 rozpoczęliśmy modlitwę na wałach przy stacjach Drogi krzyżowej. Rozważania poprowadziła Wincentyńska Młodzież Maryjna, która w większości uczestniczyła w Wincentyńskich i Światowych Daniach Młodzieży w Krakowie. Pielgrzymkę zakończyła Msza św. w kaplicy Cudownego Medalika u Sióstr Miłosierdzia przy ul. św. Barbary.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i przybyli do Częstochowy. Dziękuję Księżom Misjonarzom, Siostrom Miłosierdzia reprezentującym trzy polskie prowincje oraz delegacjom osób świeckich reprezentujące wszystkie gałęzie Rodziny Wincentyńskiej z: Białegostoku, Bydgoszczy, Gniezna, Gorzowa Wielkopolskiego Iłowej, Kościana, Krakowa, Krzeszowic, Lisowic, Nowego Targu. Obrytego, Pabianic, Przasnysza, Rabki, Rzeszowa, Słubic, Sopotu, Trzciela, Ostrowa Wielkopolskiego, Wrocławia, Warszawy, Żagania. Już dziś zapraszam na przyszłoroczną pielgrzymkę, która odbędzie się w dniach 23 i 24 września 2017 r. i wpisze się w obchody 400-lecia powstania Zgromadzenia Misji oraz Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

Ks. Jerzy Górny CM

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies.