Rekolekcje Wielkopostne 
Rodziny Wincentyńskiej

 Moi Drodzy, tworzący Rodzinę Wincentyńską!

 Rozpoczęty niedawno rok 2017 przeżywany będzie jako Jubileusz 400-lecia Charyzmatu Wincentyńskiego oraz założenia pierwszego Bractwa Miłosierdzia, które obecnie działa w świecie jako AIC (Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłosierdzia), a w Polsce jako Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Oficjalne obchody w Polsce rozpocznie uroczysta Msza św. 25 stycznia w kościele seminaryjnym księży misjonarzy pw. Nawrócenia św. Pawła w Krakowie na Stradomiu. Mszy św., na którą zaproszeni są przedstawiciele wszystkich gałęzi Rodziny Wincentyńskiej, będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski abp Salvatore Pennacchio.

W bogaty kalendarz Jubileuszu wpisują się Rekolekcje Wielkopostne Rodziny Wincentyńskiej. W tym roku odbędą się w Wambierzycach, w dniach 10-12 marca, a konferencje wygłosi ks. Prof. Stanisław Wypych CM. Zarezerwowanych jest około 100 miejsc w dwóch domach pielgrzyma (im. Św. Rodziny 55 i Nazaret 43) w pokojach dwu, trzy i cztero osobowych. Dom pielgrzyma im. Świętej Rodziny posiada wyższy standard i koszt pobytu z wyżywieniem od osoby wynosi 160 zł. Natomiast w Nazarecie 140 zł.  Ze względu na lokalizację Wambierzyc k/Kłodzka rozpoczęcie rekolekcji planujemy na godzinę 17.00 a zakończenie w niedzielę ok. 12.00 obiadem. W programie przewidziane są 4 konferencje, codzienna Eucharystia, Droga krzyżowa, całonocna adoracja, czas na indywidualną modlitwę oraz posiłki.

Tworzących Rodzinę Wincentyńską bardzo serdecznie zapraszam na nasze rekolekcyjne ćwiczenia i ufam, że jak w poprzednich latach, zaowocują w nas ożywieniem  wincentyńskiego charyzmatu. 

Ks. Jerzy Górny CM

Zgłoszenia na rekolekcje proszę przesyłać do 20 lutego 2017 r. Im prędzej, tym lepiej ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. W razie pytań i wątpliwości proszę o kontakt: Jerzy Górny CM 608241429;  e-mail:domrek@misjonarze.pl

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies.