Międzynarodowe Sympozjum Rodziny Wincentyńskiej

Drodzy Członkowie Rodziny Wincentyńskiej, niech łaska i pokój Jezusa zawsze będą z nami!

Z wielką radością pragnę zaprosić Was do przyjazdu do Rzymu w dniach 12 – 15 października 2017 na Sympozjum Rodziny Wincentyńskiej. Wydarzenie skupi się na temacie naszego Jubileuszu: „Przyjąć przybysza”. Sympozjum potrwa od czwartku (tylko rejestracja) do godz. 13.00 w niedzielę.

Wierzę, że to dla nas dar od Boga, że Papież Franciszek będzie uczestniczył w naszym wydarzeniu w sobotę, 14 października. Zaszczytem dla nas jest także fakt, że relikwia Serca św. Wincentego a Paulo, która rozpoczęła swoją podróż po całym świecie będzie nam towarzyszyła w ten weekend w Rzymie. To wielkie błogosławieństwo dla Rodziny Wincentyńskiej oraz piękna okazja, abyśmy odnowili nasza gorliwość misjonarską. Będziemy również celebrować czuwanie modlitewne w Bazylice św. Pawła za Murami a na zakończenie niedzielną Mszę św. w Bazylice  św. Piotra.

400. rocznica charyzmatu daje nam wyjątkową okazję do uczczenia naszego wincentyńskiego dziedzictwa, podziękowania za wszystko co zostało uczynione oraz rozbudowania planów na przyszłość. Wielkie znaczenie ma zastanowienie się nad zmianami demograficznymi w kontekście społecznym, rosnące potrzeby ubogich oraz nasza zdolność do odpowiedzi na te zagadnienia jako Rodzina.

Specjalne zaproszenie kieruję do młodzieży (w wieku 18 – 28 lat). Mamy nadzieję, że Sympozjum będzie czasem potężnego ożywienia ich powołania wincentyńskiego.

Po rozesłaniu kilka tygodni temu komunikatu “Zachowaj datę” niektórzy zaczęli organizować podróż w grupach i/lub pielgrzymki, których częścią jest Sympozjum. Proszę, zachęcajcie wasze grupy duszpasterskie – parafian, szkoły i ich absolwentów i innych – podobnie jak członków grup wolontariuszy, osób afiliowanych i innych współpracowników – do przemyślenia podobnych kroków.

Załączona Karta Informacyjna informuje między innymi o biurach podróży, którą mogą pomóc w zorganizowaniu zakwaterowania i transportu. Nie ma opłaty rejestracyjnej do uczestnictwa w Sympozjum. Każdy w uczestników sam ponosi koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia.

Utworzyliśmy także stronę internetową – famvin400.info/pl – gdzie znajdziecie aktualne informacje o wydarzeniach, które będą miały miejsce w ten weekend.

Rejestracja wyłącznie online. Prosimy wypełnić formularz rejestracyjny, który znajduje się tutaj:

FORMULARZ REJESTRACYJNY (PO POLSKU) i dokonać rejestracji przed 1 września 2017 r. Pozwoli to nam zapewnić obsługę logistyczną Sympozjum w sześciu językach.

W przypadku pytań dotyczących Sympozjum proszę pisać na adres: info.symposium@cmglobal.org

Uwaga: jeżeli w Waszym kraju wymagane jest oficjalne zaproszenie (tzw. Certificat d’Hébergement) do podróży do Włoch do 1 lipca 2017 proszę wypełnić formularz online, który znajduje się tutaj: famvin400.info/blog/2017/03/08/zaproszenia/ .

Oczekuję na spotkanie z Wami w Rzymie wkrótce!

Wasz brat w św. Wincentym a Paulo, Tomaž Mavrič CM, Przełożony Generalny

12 – 15 października 2017  – Sympozjum Rodziny Wincentyńskiej: “Przyjąć Przybysza”

PROGRAM

Prosimy o zaplanowanie uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach Sympozjum

czwartek, 12 października:

 • 9:00 – 21:00: Rejestracja w siedzibie Collegio Apostolico Leoniano; Via Pompeo Magno, 21; Rzym

piątek, 13 października:

 • 9:00: Konferencja
 • 12:00: przerwa na lunch
 • 15:00: Konferencja
 • 17:00: Eucharystia
 • wieczór: wolny

sobota, 14 października:

 • Eucharystia prywatnie, we własnym zakresie
 • 8:30: otwarcie Auli Pawła VI (w Watykanie)
 • 9:30: rozpoczęcie Programu Sympozjum
 • 11:30 sesja z udziałem Papieża Franciszka; następnie przerwa na lunch
 • 20:30: Czuwanie modlitewne w Bazylice św. Pawła za Murami

niedziela, 15 października:

 • 8:30: otwarcie Bazyliki św. Piotra (kontrola bezpieczeństwa wydłuża wejście)
 • 10:30: Eucharystia w Bazylice św. Piotra

SPRAWOWANIE EUCHARYSTII: Księży sprawujących Eucharystię podczas Sympozjum prosimy o zabranie ze sobą własnej alby i stuły.

Pamiętajcie: wszystkie posiłki we własnym zakresie.

Dalsze szczegółowe informacje zostaną podane po zakończeniu zapisów.

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies.