Przejdź do treści

Dom Samotnej Matki z Żaganiu

Miło na m poinformować, że nasz Dom Samotnej Matki z Żaganiu od kilku miesięcy pokryty jest nowym dachem. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc wielu ludzi dobrej woli, którzy wsparli finansowo tę inwestycję. Pomogli nam mieszkańcy Żagania, lokalni przedsiębiorcy i instytucje, ale także parafie misjonarskie św. Wincentego a Paulo z całego kraju, dokładając swoją cegiełkę (dachówkę?) podczas ogólnopolskiej kwesty parafialnej w listopadzie 2019 roku.

Dzięki Wam żadne deszcze nie są już straszne, a zabezpieczony przed dalszym niszczeniem budynek pięknieje również w środku. Dzięki płynącej z wrażliwych serc szczodrości wielu osób i firm ściany w pokojach są wygładzone i świeżo pomalowane, a na podłogach pojawiły się nowiutkie panele. Jesteśmy bardzo wdzięczni, serdecznie dziękujemy i polecamy w modlitwie, prosząc Boga aby tysiąckrotnie wynagrodził za każdy okazany gest pomocy.

Nowy dach i wyremontowane pokoje to jednak dopiero pierwszy etap prac – kolejnym krokiem jest nowa elewacja i zagospodarowanie poddasza. Remont Domu Samotnej Matki w Żaganiu wpisuje się w kampanię “13 Domów”, czyli Sojuszu Rodziny Wincentyńskiej na rzecz Bezdomnych dla uczczenia 400. rocznicy narodzin charyzmatu. Celem kampanii jest zjednoczenie Rodziny Wincentyńskiej na całym świecie wokół działań dla zapewnienia praktycznej pomocy osobom, które z różnych przyczyn nie mogą cieszyć się ciepłem domowego ogniska. Inspiracją dla tej inicjatywy są wydarzenia sprzed niemal 400 lat, kiedy to Ludwik XIII przyznał św. Wincentemu równowartość miliona dolarów w formie darowizny wspierającej misję jego Zgromadzenia. Święty Wincenty a Paulo zdecydował się wykorzystać te środki na budowę 13 małych domów w Paryżu, aby móc zapewnić opiekę dzieciom porzuconym. Pracująca razem Rodzina Wincentyńska wspomogła tysiące dzieci, które inaczej umarłyby na ulicach.

Dzieci są również obiektem naszej troski, dzieci z rodzin niepełnych i ich matki, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Pragniemy stworzyć dla nich jak najlepsze warunki bytowe w naszej placówce, a jednocześnie pomóc w rozwiązywaniu życiowych problemów. Dlatego też dziękując za dotychczasową pomoc prosimy o dalsze wspieranie naszej działalności.

Nowy dach na Domu Samotnej Matki powstał dzięki darowiznom od wielu osób i instytucji. Remont został wykonany m. in. przy udziale środków pochodzących od Nadleśnictwa Sława Śląska. Serdecznie dziękujemy! Więcej informacji na Facebooku

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies.