Pielgrzymka Rodziny Wincentyńskiej na Jasną Górę 2012

W dniach 22 i 23 września, przed wspomnieniem liturgicznym św. Wincentego a Paulo odbyła się kolejna pielgrzymka i dni modlitw Rodziny Wincentyńskiej. Do Częstochowy przybyło ok. 450 pielgrzymów z całej Polski reprezentujących różne gałęzie Rodziny Wincentyńskiej. Spotkanie rozpoczęło się w kaplicy św. Józefa koronką do Miłosierdzia Bożego, którą poprowadził ks. Edward Batko. Po przywitaniu gości przez moderatora rozpoczęła się projekcja filmu: „Droga”, który został zrealizowany przez szarytki z okazji 300-lecia powstania Polskiej Prowincji Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia.  Film został przyjęty z wielkim aplauzem, a po projekcji każdy z uczestników mógł otrzymać jego kopię na płycie DVD. Kolejnym punktem była promocja książki A. Orcajo – „św. Wincenty a Paulo, studium duchowości i wybór tekstów”, która jest drugim wydaniem, poprawionym i uzupełnionym.

O godzinie 18.30 w kaplicy Cudownego Obrazu, została odprawiona koncelebrowana msza św. której przewodniczył i kazanie wygłosił J.E. Ks. Bp Jan Kopiec – ordynariusz diecezji gliwickiej. W koncelebrze odprawiali misjonarze ks. Edward Batko, ks. Jacek Gasiński, ks. Marian Kot, ks. Jacek Wachowiak, ks. Jerzy Basaj, ks. Jerzy Górny. Cieszyła obecność ponad trzydziestu sióstr miłosierdzia ze wszystkich polskich prowincji. O 21.00 uczestniczyliśmy  w Apelu Jasnogórskim.

Niedzielę rozpoczęliśmy poranną mszą św., której, pod nieobecność Księdza Wizytatora, przewodniczył ks. Edward. O 9.00 kolejny punkt programu: „Rodzina Wincentyńska – wizje przyszłości”. Był to cenny czas dzielenia się owocami pracy apostolskiej oraz składania propozycji, w jaki sposób Rodzina Wincentyńska może zaznaczyć swoją obecność w świecie, w zbliżającym się „Roku Wiary”.

Pielgrzymka zakończyła się rozważaniem Drogi krzyżowej na Wałach oraz błogosławieństwem na szczęśliwy powrót do domów.

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies.