Dni Modlitw Rodziny Wincentyńskiej

Drodzy Członkowie Rodziny Wincentyńskiej
Wrzesień to miesiąc naszego tradycyjnego pielgrzymowania do Częstochowy. Pragnę serdecznie zaprosić przedstawicieli różnych gałęzi Rodziny Wincentyńskiej na spotkanie w ramach Pielgrzymki i Dni Modlitw Rodziny Wincentyńskiej na Jasną Górę. Przed Uroczystością św. Wincentego a Paulo u stóp Czarnej Madonny pragniemy wypraszać potrzebne łaski na kolejny rok pracy formacyjnej i wincentyńskiej służby. Centralnym punktem naszej pielgrzymki jest Msza św. koncelebrowana w kaplicy Cudownego Obrazu, której będzie przewodniczył i wygłosi kazanie Ksiądz Wizytator Kryspin Banko CM. 
Do koncelebry zapraszam wszystkich księży opiekunów wspólnot wincentyńskich.Bieżący rok w Kościele przeżywamy jako Rok Wiary. Także w tym roku 23 kwietnia minęła dwusetna rocznica urodzin bł. Fryderyka Ozanama. Nasze spotkanie będzie okazją do pogłębienia wiary w perspektywie życia tego Błogosławionego. Zaproszenie kierujemy do wszystkich tworzących Rodzinę Wincentyńską w Polsce: Księży Misjonarzy, Sióstr Miłosierdzia, Stowarzyszenia Miłosierdzia, Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego a Paulo, Stowarzyszenia Cudownego Medalika, Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej.
Program ramowy:
Sobota 21 IX
14.30 – Powitanie przybyłych pielgrzymów – sala św. Józefa przy Wałach   Jasnogórskich
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.30 – Konferencja Prof. Mieczysław Guzewicz
Zagrożenia życia małżeńskiego i rodzinnego a wzrost ubóstwa i patologii społecznej
16. 30 – Bł. Fryderyk Ozanam w 200 rocznicę urodzin
18.30  – Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu
21.00 – Udział w Apelu Jasnogórskim
Niedziela 22 IX
7.30 – Droga Krzyżowa na Wałach
8.30 – Śniadanie
10.00 – Przygotowanie liturgii
10.30 – Msza św. na zakończenie – kaplica Cudownego Medalika
Noclegi:
Miejsca noclegowe i posiłki rezerwujemy indywidualnie bezpośrednio w domach pielgrzyma. W Domu Rekolekcyjnym Sióstr Miłosierdzia na ul. Św. Barbary 43 jest zarezerwowanych ok. 300 miejsc. Dom i warunki są nam wszystkim znane. W związku z tym proszę o indywidualną rezerwację miejsc: tel.: 034-3241177
Serdecznie pozdrawiam księży Superiorów, Proboszczów, Opiekunów, Siostry Miłosierdzia, Panie i Panów z Wincentyńskich Stowarzyszeń oraz Młodzież Maryjną i zapraszam na Jasnogórskie Spotkanie.
Ks. Jerzy Górny CM Moderator Krajowy Rodziny Wincentyńskiej

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies.