Jasna Góra – Pielgrzymka 2013

W dniach 21-22 września br. odbyła się doroczna Pielgrzymka Rodziny Wincentyńskiej na Jasną Górę. O godzinie 14.30 przywitano pielgrzymów reprezentujących wszystkie gałęzie RW w Polsce. O 15.00 ks. Edward Batko CM poprowadził Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po czym pan dr Mieczysław Guzewicz wygłosił prelekcję na temat małżeństwa i rodziny, o jej godności i zagrożeniach.
W dwusetną rocznicę urodzin bł. Fryderyka Ozanama została przedstawiona prezentacja multimedialna ukazująca jego życie, działalność oraz obecny stan Konferencji św. Wincentego a Paulo w Polsce i na świecie. 
O godzinie 18.30 Pielgrzymi zgromadzili się w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, aby uczestniczyć w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył i kazanie wygłosił Asystent Wizytatora Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Ksiądz Jacek Gasiński CM. (tekst kazania). O 21.00  modlili się na Apelu Jasnogórskim.Niedzielne spotkanie rozpoczęła o godzinie 7.00 Droga krzyżowa na Wałach. Rozważania przygotowane przez s. Iwonę zostały napisane pod kątem przeżywanego Roku Wiary i Jubileuszu urodzin bł. Fryderyka Ozanama (tekst rozważań). Po śniadaniu odbyły się spotkania w ramach własnych stowarzyszeń, podczas których omówiono sprawy bieżące pracy charytatywnej.
Od godziny 10.30 w punkcie programu „Co słychać w Rodzinie”, w kilku wystąpieniach opowiedziano o sukcesach i owocach pracy w minionym roku.  O godzinie 11.00 rozpoczęła się Msza św. kończąca nasze spotkanie w Częstochowie. W koncelebrze pod przewodnictwem ks. Edwarda Batko modlili się także ks. Jacek Gasiński, ks. Marian Kot, ks. Jerzy Basaj,
 a homilię wygłosiła moderator krajowy ks. Jerzy Górny. Oprawą liturgiczną całej pielgrzymki zajęła się Wincentyńska Młodzież Maryjna pod opieką s. Iwony Krok przy współpracy innych sióstr miłosierdzia z prowincji krakowskiej i warszawskiej.
Ogółem wzięło udział około 300 pielgrzymów z Bydgoszczy, Gniezna, Gorzowa Wielkopolskiego, Krakowa, Krzeszowic, Limanowej, Łbisk, Obrytego, Ostrołęki, Ostrowa Wielkopolskiego, Pabianic, Przasnysza, Rabki, Rzeszowa, Słubic, Skwierzyny, Sopotu, Trzciela, Warszawy, Wrocławia,  Żagania.

One thought on “Jasna Góra – Pielgrzymka 2013

Comments are closed.

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies.