Pielgrzymka Rodziny Wincentyńskiej na Jasną Górę

Przedstawiciele Rodziny Wincentyńskiej z całej Polski przybyli na Jasną Górę w dniach 25 i 26 września w ramach dorocznej pielgrzymki przed uroczystością św. Wincentego a Paulo. Spotkanie rozpoczęła msza św. w kaplicy Cudownego Medalika w domu sióstr miłosierdzia przy ul. św. Barbary. Mszy św. przewodniczył ks. Edward Batko a kazanie wygłosił ks. Jerzy Basaj – nowy dyrektor Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Na wałach, przy blasku lampionów została odprawiona Droga krzyżowa, po której pielgrzymi udali się na Apel Jasnogórski. Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była Eucharystia w kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył i kazanie wygłosił krajowy moderator Rodziny Wincentyńskiej.

Po mszy świętej uczestnicy pielgrzymki powitali młodych konsekrowanych przybywających do sanktuarium w ramach obchodzonego Roku Życia Konsekrowanego. Szczególnie radośnie zostały powitane Siostry Miłosierdzia i klerycy Zgromadzenia Misji. Na spotkaniu formacyjnym siostry miłosierdzia opowiedziały o wincentyńskiej służbie ubogim i chorym prowadzonym przez szarytki w różnych specjalistycznych placówkach, ośrodkach pomocy, zakładach, domach dziecka itp., które posiadają w całym kraju, w ramach trzech polskich prowincji. Wykład został bogato zilustrowany wzruszającymi fotografiami ukazującymi ogrom cierpienia, pracy i poświecenia.

Wyrażam głęboką wdzięczność wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie, przybyli do Częstochowy oraz swoim zaangażowaniem ubogacili przebieg naszego kolejnego spotkania u stóp Jasnogórskiej Pani antycypując jednocześnie nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka.

Ks. Jerzy Górny CM

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies.