XXII Międzynarodowe Zgromadzenie AIC

Radość z ponownego osobistego spotkania była odczuwalna dla 150 delegatów z 31 stowarzyszeń, którzy zebrali się, aby świętować XXII Międzynarodowe Zgromadzenie AIC we Frascati, niedaleko Rzymu we Włoszech, w dniach od 21 do 24 marca 2023 r. Poprzednie Zgromadzenie AIC zostały odwołane z powodu pandemii, a lockdown nie pozwolił na odbycie bezpośrednich spotkań, kontakty na przestrzeni ostatnich 3 lat odbywały się w większości na odległość.

W takim kontekście Międzynarodowe Zgromadzenie AIC 2023 okazało się szczególnie wzbogacające, a wolontariusze dzielili się swoimi doświadczeniami, wymieniali poglądy i celebrowali swoją różnorodność kulturową. Tematem Międzynarodowe Zgromadzenie AIC były „Obywatele świata, idący zjednoczeni w nadziei”. Kilku uczestników wyraziło zdumienie, widząc rozległość takiej międzynarodowej sieci i różnorodność akcji organizowanych przez wolontariuszy AIC na całym świecie w celu wspierania potrzebujących.

Stowarzyszenia AIC z różnych kontynentów zaprezentowały ponad 20 projektów, które zrealizowały, zajmując się tymi tematami, pozwalając uczestnikom dowiedzieć się więcej o dobrych praktykach w różnych kontekstach. „Nigdy nie wyjeżdżałam z kraju i nie wiedziałam nic o pracy międzynarodowej” – mówi nam wolontariuszka z Panamy. „Dowiedziałem się o wszystkich rzeczach, które robią inne stowarzyszenia AIC i uważam to za naprawdę wspaniałe”.

Jednym z kluczowych rezultatów Międzynarodowe Zgromadzenie AIC było zdefiniowanie nowych Priorytetowych Kierunków Działania, które będą przyświecały wszystkim stowarzyszeniom AIC w latach 2023-2026. W wyniku pracy grupowej wśród wolontariuszy wybrano następujące Priorytetowe Kierunki Działania:

  • Zakorzenienie w charyzmacie wincentyńskim
  • Razem do przodu
  • Otwartość i akceptacja zmian, które są niezbędne do wyjścia z sytuacji kryzysowych

Podczas Zgromadzenia Statutowego AIC-Laos został wybrany jako nowy pełnoprawny członek AIC, a AIC-India została przyjęta jako nowa grupa AIC w trakcie tworzenia.

Następnie wybrano nowy Zarząd, z Tayde de Callataÿ (AIC-Belgia) jako Prezydentem Międzynarodowym oraz Guillerminą Vergara Macip (AIC-Meksyk) i Milagros Galisteo Moya (AIC-Hiszpania) jako Wiceprzewodniczącymi. Pozostałych 7 członków zarządu to: Gloria Amparo Benítez (AIC-Kolumbia), Josephine Edun (AIC-Wielka Brytania), Florence Odile Enganeben (AIC-Kamerun), Suzanne Johnson (AIC-USA), Lisette Maillet (AIC-Francja), Lucía Inés Sánchez (AIC-Argentyna), Melba Vera Cruz (AIC-Filipiny).

You may also like these

No Related Post

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies